internet sosnowiec

Wybieramy Internet w Sosnowcu – na co zwrócić uwagę?

Wszyscy zgodzimy się, że normalne funkcjonowanie bez Internetu byłoby co najmniej utrudnione. Owszem, czasami mamy ochotę odciąć się od sieci, jednak na dłuższą metę musimy być online, aby np. wykonywać obowiązki zawodowe czy utrzymywać kontakt z bliskimi i znajomymi. Jeśli właśnie jesteś na etapie wyboru usługi dostępu do Internetu w Sosnowcu, to na dobry początek sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas analizowania konkretnych ofert.

Technologia dostępu do Internetu

Na samym początku zawsze należy przeanalizować możliwe opcje dostępu do Internetu. W Sosnowcu nie powinno być problemu z podłączeniem budynku/mieszkania do sieci światłowodowej, która pokrywa znaczny obszar miasta. Światłowód to zawsze najlepszy wybór. Dlaczego?

Z kilku prostych powodów:

  • Internet światłowodowy jest jedynym, który można określić mianem niezawodnego;
  • Światłowód gwarantuje najlepsze parametry w zakresie pobierania i wysyłania danych;
  • W przypadku światłowodu nie ma znaczenia, ile osób w danej chwili korzysta z Internetu – prędkości nadal będą więcej niż satysfakcjonujące;
  • Internet światłowodowy jest niewrażliwy na zmienne warunki pogodowe, dlatego działa nawet w czasie śnieżycy, ulewnego deszczu, porywistego wiatru itd.

Parametry usługi

Obecnie szybki Internet nie jest tylko kwestią komfortu, ale wręcz czymś koniecznym. Wszystko dlatego, że korzystamy z wielu urządzeń wymagających stałego dostępu do sieci – są to m.in. sprzęty domowe, akcesoria Smart Home, usługi serwerowe, nie wspominając już o elektronice użytkowej i komputerach.

Wybierając Internet w Sosnowcu przeanalizuj poszczególne oferty pod kątem gwarantowanych parametrów prędkości pobierania i wysyłania danych (czyli downloadu i uploadu). Do zastosowań domowych w zupełności wystarczający będzie Internet z 100-300 Mb/s downoladu i 100 Mb/s uploadu.

Jeśli jednak pracujesz w domu i każdego dnia wysyłasz dużo danych na serwery zewnętrzne, na przykład załączniki w wiadomościach mailowych, pliki na serwery firmowe, uczestniczysz w wideokonferencjach etc., to poszukaj Internetu z jak największą prędkością uploadu lub Internetu symetrycznego (takie same parametry wysłania i pobierania danych).

Niezawodność, niska awaryjność

Nic nam po szybkim Internecie, jeśli ten regularnie nie działa, pojawiają się problemy ze stabilnością, krótsze i dłuższe przerwy etc. Jest to bardzo irytujące, zwłaszcza wtedy, gdy np. chcemy obejrzeć kolejny odcinek serialu, a platforma online się nie uruchamia z powodu braku dostępu do Internetu.

Stąd radzimy, aby w pierwszej kolejności skupić się na wyborze takiej usługi, która daje największe szanse na niezawodne działanie. Pod tym względem bezdyskusyjnie najlepszym rozwiązaniem jest wspomniany wcześniej Internet światłowodowy.

Rada

Awarie się zdarzają, dlatego kryterium wyboru konkretnej usługi powinno być również to, jak szybko dostawca usuwa problemy i przywraca pełen dostęp do Internetu swoim klientom.

Renoma dostawcy usługi internetowej

Przy wyborze Internetu w Sosnowcu warto się kierować również opiniami na temat dostawcy usługi. Znajdziesz je np. na lokalnych grupach facebookowych, w Google, dobrze będzie też podpytać sąsiadów o to, czy są zadowoleni ze swojego Internetu.

Jednym z najlepiej ocenianych dostawców Internetu w Sosnowcu jest DG-NET. Firma oferuje zarówno niezawodny Internet światłowodowy, jak i radiowy. Ze szczegółami zapoznasz się na stronie  https://www.dg-net.pl/.

Internet dla firm

Jeśli szukasz dostawcy Internetu dla firm, to analizując poszczególne oferty zwróć uwagę na kilka szczególnie ważnych kwestii:

  • Gwarantowana prędkość;
  • Niezawodność usługi internetowej;
  • Opinie o dostawcy Internetu;
  • Możliwość zamówienia Internetu symetrycznego, czyli o jednakowych prędkościach pobierania i wysyłania danych;

Bardzo ważne jest również to, aby dla firmy wybrać Internet bez limitu danych, o czym więcej możesz przeczytać w artykule na stronie.